Haber

Belediye Lokantası ile öğrencinin yüzü güldü

Buca Belediye Lokantası, öğrencilere ve dar gelirlilere can suyu oldu. Uygun fiyatlarla sağlıklı menülere ulaşma fırsatı sunan lokanta, Bucalılardan tam not aldı.

Buca Belediyesi’nin sosyal dayanışma alanında farkındalık yaratan projesi Belediye Lokantası, büyük ilgi görüyor.  Uğur Mumcu Caddesi’ndeki Belediye Lokantası, hafta içi her gün 11.30 ila 15.00 saatleri arasında yüzlerce kişiye hizmet veriyor. Lokantada, 4 çeşit yemek 90 liradan satışa sunulurken, öğrenciler ise aynı menüden 45 liraya yararlanıyor.

HEDEF LOKANTA SAYISINI ARTIRMAK

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda özellikle öğrenciler için sağlıklı gıdaya ulaşmanın önemini bildiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Bu lokantaya bir işletme gözüyle bakmıyoruz. Amacımız kâr elde etmek değil, güzel Buca’mızın güzel insanlarına şu zorlu zamanlarında destek olmak. Biliyorsunuz Buca’mız bir öğrenci kenti. Türkiye’nin dört bir yanından Buca’ya okumak için gelen gençlerimiz var. Onların kendilerini burada yalnız hissetmelerini istemiyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz Buca’yı evleri, yuvaları bellesin. İstiyoruz ki lokantamızda, evlerinde annelerinin yaptığı gibi sağlıklı, lezzetli yemeklere uygun fiyatlarla ulaşabilsinler. Tam da bu nedenle, planlama yaparken öğünlerin besleyici olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Gönlümüzden geçen ilerleyen zamanlarda lokanta sayısını artırmak” dedi.

MÜDAVİMİ OLDU

Lokantayı keşfettiği ilk günden itibaren müdavimi olduğunu dile getiren öğrenci Gökdeniz Büyükkoca (19), “Fiyat olarak tercih edebileceğim en uygun yer burası. Lezzet olarak, çevrede ev yemeği yapan pek çok yerden daha lezzetli. Fiyatına göre kalitesinin ne kadar iyi olduğunu görüyoruz. Buca Belediyesi’ne böyle bir imkânı sunduğu için teşekkür ederim”  diye konuştu.

ÇOK MUTLUYUM

Özgür Tuna (24) ise bir öğrenci olarak en özlediği şeyin sulu yemek olduğunu,  bunu da uygun fiyata Belediye Lokantası’nda bulduğu için mutlu olduğunu ifade etti. Tuna, “Üç dört çeşit olması çok güzel. İlk defa geliyorum. Bundan sonra da gelmeyi düşünüyorum. Dışarıda olsa bu menüyü 150 liradan aşağıya yiyemeyiz. Burada 45 liraya yiyoruz” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu