Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kira ve gıda fiyatlarına yapılan zam ile ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak 2’nci nesil seçim öncesi deprem bölgesine yaptığı ziyaret kapsamında Gaziantep’te açıklamalarda bulunuyor.

“EKİM-KASIM AYINDAN KALICI KONUT TESLİMATINA BAŞLIYORUZ”

“Ben dimdik ayaktayım. Dik duracağız, dik durmayacağız. Kardeşlerim, dünyada bu kadar kısa sürede afet enkazını kaldıran, şehirlerini yeniden yapan başka bir ülke yok. depremin ikinci haftası itibariyle kalıcı konutlar.Allah’ın izniyle ekim ve kasım ayı itibari ile kalıcı konut teslimlerine başlıyoruz.Hedefimiz yılda 319 bini tamamlanacak olan şehirlerimizi, tüm altyapı ve sosyal mekanları ile toplam 650 bin.”

‘ŞU ANDA 100 BİN KİŞİ VAR’

“Şu anda bölgede kaç kişi var diye sordum. Yolda gördüklerimizin dışında bölgede 100 bin kişi var.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GAZİANTEP’E METRO, TREN VE ŞEHİR HASTANESİ İLE İLGİLİ MÜJDE

“Yatırım, üretim ve ihracat olmadan depremzede kardeşlerimizi iyileştirme imkanı bulamayız. Bugüne kadar olduğu gibi yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yolunda atacağımız her adımda Gaziantep’in yanında olacağız.” Şimdi şehir, daha da önemlisi hakkını veriyor, İnşallah Amanos Tünellerini de yaparak Gaziantep’e şükranlarımızı sunacağız, metro projesinin bir an önce hayata geçmesini sağlayarak şehrin iç sınırlarını rahatlatacağız. Şehir hastanemiz hizmete başlayacak.”

“28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. cinsiyet seçiminde kayıpsız sandık başına gitmenizi bekliyorum. Tüm dost, dost, akrabalarınızı sandığa götürmeniz gerekiyor. Bizim asıl rakibimiz CHP Genel Başkanı değil, rehavettir. Bu zafer coşkusu. Umarım bu mükemmel katılımda şimdiden zaferin sarhoşluğuna kapılmışımdır. “Görmüyorum. Kararlılık, azim, inanç görüyorum. Pazar günü yapılacak seçimlerde rehavete kapılmadan zaferi kutlayacağız.”

“SSK’YI ALARAK İMKANSIZ BİR ŞEY YAPTLAR”

“Sayın Kemal Bey, talimatı Kandil’den, teröristlerden alıyor. Biz Allah’tan ve milletimizden alıyoruz. 2 milyon 539 bin oy farkımıza rağmen hala halkı kandırmaya çalışıyor. Başkanlık koltuğunu korumaya çalışıyor. CHP’li, kendi iç meselelerini millet meselesiymiş gibi sunarak, “Cumhurbaşkanının önceki yalpalamalarını gençliğine versek de bu şahıs SSK’yı batırmakla affedilmez bir şey yaptı. Kemal Bey’e bir şey olmayacak. Gelecek Pazar Kemal Bey’i siyasetten emekli etmeye hazır mısınız? Cumhur İttifakımızdaki diğer partilerimizle birlikte. “Sandığa koşacağız. Bu kişi 15 seçim kaybetti. Pazar günü inşallah yeni bir kayıpla karşılaşır. Kim bilir belki 28 Mayıs’tan sonra CHP’ye bir yenilik getirir, en büyük güzelliği yaparız.”

“BUNLAR NEFRET HATASINA GİDİYOR”

“Seçimden sonra bizi en çok ne üzdü derseniz, çok küçük bir oyla ikinci tipe düşmemiz değil. CHP’nin sandıkta kaybetme hırsını vatandaşımızın üzerinden silme çabasıdır. AFAD, KIZILAY, belediyelerle yaptığımız gibi şok bölgelerimizin de muhtaçlıklarını gidereceğiz. Hamdolsun depremzede kardeşlerimiz her şeyin farkındalar. Dün şöyle bir afiş gördüm. Bu:

Allah kimseyi böyle bir şeye muhtaç etmesin. “

KİRA VE GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

“Konut fiyatları ve kiralar ülkemizin her yerinde can sıkıcı bir noktaya geldi. Bu yükselişi tetikleyen birçok neden olduğunu biliyoruz. Ancak önümüzde duran tabloyu kabul edemeyiz. Sadece bunu yapanlara da ağzımızı tıkarız.” Makul ve orantılı bir sebepleri olmadığı halde açgözlülükten fahiş kira artışları.Bizim çözümümüz hem TOKİ hem de özel sektör aracılığıyla konut artışı olacak.500 bin konut 1 milyon altyapı arsası kampanyası bunun bir modülü. Örneğin İstanbul’a 5 yılda yapacağımız 1.5 milyon yeni konut bunun bir modülü.Kira fiyatlarındaki enflasyonu ortadan kaldırmakta kararlıyız.Gıdada da benzerlerini yapacağız.Hem yetiştirmenin hem de ekmeğini hep yapmanın peşindeyiz. milletimizin sofrasında.Bunu yapmanın yolu da çalışanlarımızın gelirlerini artırmak ve esnafımıza destek olmaktan geçiyor.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu