Haber

Dead Island 2’den ilk oynanış videosu geldi!

Oyun dünyasının merakla beklediği yapımlardan biri Ölü Ada 2 Yayınlanmasına az bir süre kaldı. Oyundan beklentiler artarken bugün PlayStation resmi YouTube kanalında Dead Island 2 oynanış videosu yayınlandı.

Dead Island 2 oynanış videosu yayınlandı!

14 dakikalık oynanış videosuna baktığımızda genel olarak zombileri, oyunun grafiklerini ve mekaniklerini görebiliyoruz. Öte yandan video açıklamasında yer alan “Katil Dani’yi Beverly Hills ve Bel-Air’in ölümsüz sokaklarında takip edin” yazısı ile ana karakterin Dani isimli biri olduğunu öğreniyoruz.

Dead Island 2 Los Angeles’ta geçiyor. Hızla yayılan ölümcül bir virüs, tüm insanlık için bir felaket haline geliyor. Ana karakterimiz Dani ise ısırılsa bile zombiye dönüşmüyordu. Oyundaki amacımız virüsün oluşumundan ve yayılmasından sorumlu olan kişileri bulmaktır. Bu yolculukta arkadaşlarınızla birlikte oynayabilir ve çok oyunculu mod ile birlikte hayatta kalabilirsiniz.

Trend devam ediyor: Dead by Daylight sinema olacak!

Dead Island 2, Epic Games Store’da ön siparişe açıldı. 21 Nisan 2023 tarihinde çıkacak. Oyun; Windows, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X ve S platformlarını destekler. Dead Island 2’nin Epic Games’teki ön sipariş fiyatı şu şekilde;

Temel oyun: 429,00 TL

Deluxe Sürüm: 465,00 TL

Altın Versiyon: 569,00 TL

Dead Island 2’nin geliştirilmesi neden bu kadar uzun sürdü?

Biraz geriye dönüp bakacak olursak Dead Island 2’nin geliştirilmesinde epey zorluklar yaşandığını söyleyebiliriz. Çünkü üretim 2014 yılında duyurulmuştu ve o zamandan beri geliştirme aşamasında. Bunun bu kadar uzun sürmesinin en büyük sebebi ise şirketin hep başka şirketlere satılmasıydı. Doğal aksilikler arttıkça oyunun iptal edildiğine dair tartışmalar ortaya çıkmaya başladı. Bugün PlayStation tarafından yayınlanan oynanış görüntüleri tüm bu söylentileri bir kenara bıraktı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyundan beklentileriniz nelerdir? Aşağıdaki Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu