Ekonomi

Hareket Halindeki Hisseler: RH, Estee Lauder Kazanıyor; Tesla Düşüyor

Investing.com — Piyasa katılımcıları büyüme ve enflasyona ilişkin önemli ekonomik verileri beklerken ve uzun hafta sonuna hazırlanırken, ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri Perşembe günü çoğunlukla sabit kaldı.

İşte bugün ABD hisse senedi piyasasında öne çıkan bazı gelişmeler.

Walgreens Boots Alliance’ın (WBA) hisse fiyatı, eczane zincirinin mali ikinci çeyrek satışlarının tahminleri aştığını açıklamasının ardından %0,5 oranında arttı. Ancak, kısmen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zorlu perakende pazarı nedeniyle yıllık düzeltilmiş kar tahmininin üst aralığını düşürdü ve ayrıca VillageMD bölümüyle ilgili 5,8 milyar dolarlık bir zarar yazdı.

RH’nin (RH) hisse fiyatı, lüks ev mobilyaları şirketinin en son ürün kataloğuna güçlü müşteri ilgisi raporunun ardından %16 yükseldi. Bu durum, olumsuz hava koşulları ve sevkiyattaki gecikmelerden etkilenen dördüncü çeyrek mali sonuçlarının analistlerin tahminlerini karşılamamasına rağmen gerçekleşti.

Take-Two Interactive Software (TTWO) hisseleri, video oyunları geliştiren şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir başka oyun geliştirme şirketi olan Gearbox Entertainment’ı 460 milyon dolara satın alacağını doğrulamasının ardından %1,4 oranında arttı.

Home Depot (HD) hisseleri, ev geliştirme perakendecisinin yapı malzemeleri sağlayıcısı SRS Distribution’ı 18,25 milyar dolar değerinde bir işlemle satın alma niyetini açıklamasının ardından %1,1 oranında düşüş gösterdi. Bu satın alma, profesyonel müşterilere yönelik hizmetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Estee Lauder (EL) hisseleri, kazançlarda toparlanma bekleyen Bank of America analistlerinin ‘al’ notunu yükseltmesinin ardından %5,6 oranında değer kazandı.

Jefferies Financial Group (JEF) hisseleri, finansal hizmetler sunan şirketin bir hedge fonu olan Weiss Multi-Strategy Advisers’a yaptığı yatırımdan kaynaklanan zararlar nedeniyle beklentilerin altında bir çeyrek karı bildirmesinin ardından %4 düştü.

Johnson & Johnson (JNJ) hisseleri, federal bir yargıcın şirkete talk ürünleri ile yumurtalık kanseri arasında bağlantı olduğunu gösteren bilimsel kanıtlara itiraz etmesi için bir fırsat daha verilmesi gerektiğine karar vermesinin ardından %0,5 oranında artış gösterdi. Bu karar, şu anda şirket aleyhine açılan 53.000’den fazla davayı etkileyebilir.

Robinhood (HOOD) hisseleri, finansal hizmetler şirketinin finansal ürün yelpazesini çeşitlendirerek bir kredi kartı tanıtmasının ardından, bir önceki işlem seansının iki yılın zirvesinden elde ettiği kazançların üzerine inşa ederek %0,25’lik hafif bir artış kaydetti.

Tesla (TSLA) hisseleri, yatırımcıların şirketin önümüzdeki hafta başında açıklanması beklenen ilk çeyrek araç teslimat rakamları beklentisiyle temkinli davranması nedeniyle %1,6 oranında düştü.

MicroStrategy (MSTR) hisseleri, açığa satış raporlarıyla tanınan Kerrisdale Capital’in şirketten ihtiyatlı bir şekilde bahsetmesinin ardından %13 oranında düştü.

Palantir Technologies (PLTR) hisseleri, Monness, Crespi, Hardt analistlerinin şirketin notunu ‘sat’a düşürmesinin ardından %4 değer kaybetti.

Louis Juricic tarafından ek raporlama

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu