Yaşam

Nevşehir Belediyesi Kültür turları başladı

Nevşehir Belediyesi’nin kadın ve gençlerin ülkemizin tarihi ve turistik merkezlerini daha yakından tanıması için düzenlediği kültürel çeşitlemeler başladı.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda 16-20 yaş arası gençlere ve kadınlara ücretsiz Konya ve Çanakkale gezileri düzenlendi. Yakın zamanda kayıtları tamamlanan ücretsiz çeşitler için kısa sürede bini aşkın genç kadın başvuru yaptı.

Gezi programları kapsamında ilk gezi Konya iline düzenlendi. Her gün otobüs şeklinde düzenlenen güzergaha katılan Nevşehirli kadınlar, türbe rehberleri eşliğinde Mevlana Türbesi, Şemsi Tebrizi Türbesi, Alaaddin Tepesi ve Camii’ni ziyaret ederek Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezdi. Gezide ayrıca Nevşehir Belediyesi tarafından bayanlara öğle yemeği ikram edildi.

16-20 yaş arası gençlerin başvurabileceği Çanakkale türleri 24 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Gençler Çanakkale, Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Tabyası, Alçıtepe Hilali Ahmer Müzesi, Çanakkale Şehitler Anıtı, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Eceabat’ı ziyaret edecek.

Nevşehir Belediyesi’nin Konya ve Çanakkale ırkları ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu