Teknoloji

Ubisoft sunucuları kapatacağını duyurdu, oyuncular mahkemeye başvurdu

Ubisoft, yalnızca çevrimiçi oynanabilecek bir yarış oyunu çıkarıyor Ekip 2014 yılında piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz günlerde oyunun sunucularını Mart ayı sonunda kapatacağını duyurmuştu. Bu duyuru öncelikle YouTuber Ross Scott ya da diğer adıyla Lanetli Çiftlikler birçok oyuncu tarafından tepkiyle karşılandı. Ve şimdi Scott kapatma kararına karşı çıkıyor Ubisoft’a toplu dava açmayı düşünüyoruz.

PCGames’in haberine göre, 18 Ocak’ta yayınlanan bir görselde Scott, bu tür oyunların kapatılacağına dair haber yapmaktan “yorgun olduğunu” ve duruma yardımcı olmak için “bir şeyler yapmayı tercih edeceğini” belirtti. Scott, durumun aslında yasal işlem başlatmak için mükemmel bir senaryo olduğuna inanıyor ve daha sonra olası bir bağış toplama etkinliği başlatmadan önce nasıl ilerleneceğine dair fikir üretmenin bir yolu olarak son fotoğrafını paylaştığını söylüyor.

Scott, tüketiciyi koruma mevzuatı yoluyla oyunu durdurmak için yasal işlem başlatmanın düzgün bir yolu olduğuna inanıyor. Önerilen argümanı, oyunun “abonelik olarak değil, kalıcı bir lisans altında satıldığı” gerçeğine dayanıyor. Bunun bir hizmet değil, mal satışı anlamına geleceğini ve bunun yakın zamanda oyunun tüm değerini kaybedeceği anlamına geleceğini iddia ediyor.

Scott şöyle devam ediyor: “Kaybedersek ve bunu durdurmamızın hiçbir yolu yoksa, bir yargıcın video oyunları satın aldığımızda hiçbir tüketici hakkımız olmadığını ve ödediğimiz paranın sahibi olmadığımızı yüzümüze söylemesini istiyorum. ”

Ayrıca Scott, bu konuda söz hakkına sahip olsaydı Ubisoft’tan gelecek herhangi bir uzlaşma teklifini kabul etmeyeceğini, çünkü “sorunun aslında oyundan ve Ubisoft’tan daha büyük olduğunu”, kabul edeceği tek çözümün ise Ubisoft olduğunu ifade etti. The Crew’u Ubisoft’tan başka bir desteğe göndermek olacak. Satın almadan oynanabilir hale getirecek bir yama bulunduğunu da ekliyor.

Scott’ın planının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz bilinmiyor ancak The Crew artık dijital olarak satın alınamıyor. Mevcut sahipleri oyunu 31 Mart’a kadar oynayabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu