Haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Hava Durumu Tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, ülkemiz genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz kıyıları ile Sinop, Samsun, Ordu ve Şanlıurfa çevreleri sağanak yağışlı, Marmara’nın kuzeyi ve batısı, iç kesimleri ise yağmurlu. Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Karaman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak. Çevre bölgelerin karla karışık yağmur ve karla karışık yağmura dönüşeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli ve kısa süreli (40-80 km/saat) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklığı: Sıcaklıkların kuzey ve orta kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer kesimlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgâr: Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de genel olarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, yer yer orta kuvvette, kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava koşulları ve günün en yüksek sıcaklıkları şöyle:

Ankara: Modüler ve çok bulutlu 3

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, bazen yüksek kesimlerde karla karışık yağmurlu 5

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 11

Adana: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14

Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 8

Trabzon: Çok bulutlu 8

Erzurum: Parçalı bulutlu ve çok bulutlu -3

Diyarbakır: Çok bulutlu, gece karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerde kar yağışlı 7 – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu